Консультація 24.07.18

240718

Співробітники підприємства працюють на умовах неповного робочого часу (частина з них на умовах неповного робочого тижня, решта на умовах неповного робочого дня). За наказом керівника понеділок був призначений неробочим (вихідним) днем ​​без перенесення на інший день. При нарахуванні заробітної плати бухгалтерії надійшла вказівка ​​не нараховувати зарплату працівникам за цей день. Чи має право керівник вчинити подібним чином? Яку норму часу застосовувати для розрахунку середньоденної (середньогодинної) зарплати?

 

Консультація 24.10.17

241017

Про включення в стаж для перерахунку пенсії наданих послуг за договором ЦПХ.

Чи може пенсіонер, що після призначення пенсії надає послуги підприємству за договором ЦПХ, розраховувати на перерахунок пенсії за ст.42 Закону України №1058?

 

Консультація 22.08.17

220817

Щодо донарахування індексації за минулі періоди і застосування правила мінімальної заробітної плати.

Сума донарахування індексації відноситься до фонду оплати праці поточного місяця. Це підтверджує і пп. 1.6.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5, яким визначено: якщо нарахування здійснюються за попередній період, зокрема, у зв'язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, в якому були здійснені нарахування...

 

270617

У відповідності до п. 4 Порядку № 1078 у разі несвоєчасної виплати сум індексації грошових доходів громадян провадиться їх компенсація відповідно до законодавства. У відповідності до п. 2 Порядку проведення компенсації... 
 
 

Консультація 11.04.17

con110417

Чи годі й нарахованого та не виплаченими індексацію за Минулі періоді (2014-2016 рр.) Віплачуваті частинами в 2017 году та включать до складу мінімальної зарплати?

Согласно ст. Стаття 3 1 Закону України від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі - Закон № 108/95-ВР) розмір заробітної плати ...