Новини 12.02.24 

Порядок відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Казначейства викладено у новій редакції

Міністерство фінансівУкраїни Наказом від 18.01.2024 р. № 23 виклав у новій редакції Порядок відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України.

Цей Порядок регламентує взаємовідносини між органами Казначейства і розпорядниками бюджетних коштів, одержувачами бюджетних коштів, відокремленими підрозділами / відокремленими структурними підрозділами розпорядників бюджетних коштів (одержувачів бюджетних коштів), підприємствами, установами, організаціями, ФОП та фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування, а також органами, що контролюють справляння надходжень бюджету, та органами місцевого самоврядування у процесі відкриття (закриття) рахунків.

Казначейство повинно у тримісячний строк з дня набрання чинності цим наказом забезпечити переукладення з клієнтами договорів про здійснення розрахунково-касового обслуговування відповідно до вимог цього наказу.

У разі неможливості переукладення договорів про здійснення розрахунково-касового обслуговування з клієнтами, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих, і не здійснюють свою діяльність у штатному режимі, у вищезазначений строк, Казначейство повинно забезпечити переукладення таких договорів протягом 3 місяців з дня припинення або скасування правового режиму воєнного стану в Україні.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування