Новини 23.02.24 

Заява-розрахунок: форма, куди подати, на що звернути увагу

Обласне управління Пенсійного фонду України Роз'ясненням від 20.02.2024 р. нагадує про форму, куди подати та на що звернути увагу при оформленні заяви-розрахунку.

Заява-розрахунок містить інформацію про нараховані застрахованим особам кошти. Форма заяви-розрахунку залишилась незмінною.

Для отримання фінансування по лікарняних починаючи з 1 січня 2023 року заява-розрахунок подається до Пенсійного фонду України через особистий електронний кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг.

Функціонал пункту меню "Заяви-розрахунки" особистого кабінету страхувальника дає можливість пошуку та перегляду заяв-розрахунків згідно з визначеними критеріями: період реєстрації листків непрацездатності, тип заяви-розрахунку (за електронними листками непрацездатності); здійснення формування (редагування) та відправки заяви-розрахунку до Пенсійного фонду України.

Під час формування заяви-розрахунку використовується інформація з електронного листка непрацездатності та Реєстру застрахованих осіб.

До заяви-розрахунку можна додавати коментарі, пояснення та, за необхідності, скановані копії документів, які можуть бути використані при прийнятті рішення щодо фінансування.

Зверніть увагу!

Обмежено максимальну кількість листків непрацездатності в одній заяві-розрахунку до 200 штук.

Не допускається використання лапок у назві суб'єкта господарювання при заповненні заяви-розрахунку.

Не потрібно роботодавцям для подання заяв-розрахунків укладати з Пенсійним фондом України договір про визнання КЕП, як це було передбачено раніше у взаємовідносинах із ФССУ.

Роботодавці можуть скласти заяву-розрахунок у паперовій формі та подати її до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України у разі неможливості користуванням електронним кабінетом на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Текст Роз'яснення