Новини 14.09.21

Мінекономіки пропонує до обговорення законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати»

min3BigЗаконопроєктом передбачається, що механізм підвищення грошових доходів населення, шляхом часткового або повного відшкодовування подорожчання споживчих товарів і послуг. Водночас цей механізм передбачає індексацію зарплат в межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Це механізм був запроваджений в умовах складного соціально-економічного становища країни при гіперінфляційних процесах та значного знецінення грошових доходів населення, яке не могло бути компенсоване іншими механізмами державного регулювання.

В діючих умовах контрольованої помірної інфляції він створює складнощі та є джерелом помилок і конфліктів, які не сприяють лояльності роботодавців до норм трудового законодавства. А той факт, що індексується лише частина зарплати, яка не перевищує прожитковий мінімум для працездатних громадян, посилює аргументи на користь скасування цієї застарілої регуляції.

Тому в умовах стабільного та поступового зростання заробітної плати та підвищення рівня мінімальної заробітної плати темпами, що випереджають інфляцію, доцільно відмовитись від механізму індексації.

Відповідно з норм Закону «Про індексацію грошових доходів населення» будуть виключені норми щодо проведення індексації заробітної плати.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з 1 січня 2022 року.

Текст Проекту розміщений в розділі «Проекти законодавчих актів»