Новини 21.07.21

За несвоєчасне подання об'єднаного звіту платники податків не можуть бути притягнені до адмінвідповідальності

gfc4BigУ профільному комітеті відзначили, що ст. 9 КпАП передбачено, що адмінправопорушенням (проступком) визнають протиправну, винну (умисну або необережну) дію чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адмінвідповідальність. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адмінправопорушення зобов'язаний з'ясувати в тому числі чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності згідно ст. 280 КпАП.

До комітету у травні 2021 року масово надходили скарги від платників податків про неможливість подати податковий розрахунок та отримати другу квитанцію у зв'язку з незабезпеченням ДПС коректної роботи програмного забезпечення.

Тож у діях платників податків, які несвочасно подали податкові розрахунки за І квартал 2021 року у зв'язку із некоректною роботою програмного забезпечення ДПС, відсутня вина, а такий платник податку, податковий агент не може бути притягнений до адмінвідповідальності.

Про факти складання контролюючим органом протоколів про адмінправопорушення за несвоєчасне подання податкового розрахунку за І квартал 2021 року просять повідомляти Комітет ВРУ.

За матеріалами https://www.facebook.com/danil.getmantsev/posts/5764932700248691