Новини 20.11.20

Міністерство Фінансів України

Наказ від 05.08.2020р., № 477

«Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 08 жовтня 2012 року N 1057»

minfin2BigДаним Наказом внісені зміни до наказу МФУ від 08.10.2012 р. №1057. Нагадаємо, що ним затверджено Вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних та Порядку передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв'язку до органів державної податкової служби.

Наказом №477 затверджено:

  1. Порядок функціонування Системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій

Цим Порядком встановлюється механізм функціонування Системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій (СОД РРО) щодо отримання від РРО та ПРРО визначених законодавством даних та збереження таких даних у базі даних інформаційно-телекомунікаційної системи Державної податкової служби України.

  1. Зміни до Вимог щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних

Цими Вимогами встановлюються критерії щодо створення контрольної стрічки в електронній формі:

у РРО для різних сфер застосування;

у програмних реєстраторах розрахункових операцій;

вимоги до модемів, за допомогою яких РРО передаватимуть дані в електронній формі дротовими або бездротовими каналами зв'язку згідно з технологією, розробленою НБУ.

Так, ПРРО має забезпечувати:

- створення та зберігання контрольної стрічки на ПРРО у разі здійснення розрахункових операцій у режимі офлайн до передачі електронних розрахункових документів, електронних фіскальних звітних чеків до фіскального сервера. Така передача завершується отриманням від контролюючого органу підтвердження про доставку таких документів;

- під час роботи в режимі офлайн присвоєння кожному створеному електронному розрахунковому документу та фіскальному звітному чеку фіскального номера з діапазону фіскальних номерів, сформованого фіскальним сервером контролюючого органу.

  1. Зміни до Порядку передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв'язку до органів державної податкової служби.

Зокрема, у новій редакції викладено розділи IV - VI Порядку, в яких йдеться про Центр керування, маршрутизації та моніторингу, Центр ініціалізації модулів безпеки РРО та фіскальний сервер контролюючого органу.

Вступить в силу з дня його офіційного опублікування.

Текст Наказу розміщений в розділі «Нове в законодавстві»