Новини 28.08.20

Мінекономіки

Лист від 23.06.2020 р. № 3512-06/38822-07

«Щодо зупинення (скорочення) діяльності підприємства»

min1BigДопомогу по чаcтковому безробіттю на час дії карантину надають працівникам у разі втрати ними частини зарплати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) діяльності через карантинні обмеження. Відповідні умови її виплати закріплені у абз. 1 ч. 1 ст. 47-1 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI.

Мінекономіки у даному Листі відзначає, що при скороченні виробництва через карантинні обмеження доцільно запроваджувати саме неповний робочий час.

При запровадженні неповного робочого часу у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі при скороченні виробництва через карантинні обмеження, працівника, який виконував роботу з урахуванням нормальної тривалості робочого часу, повідомляють не пізніше ніж за два місяці до такого запровадження. В такий спосіб забезпечують виконання вимог ст. 32 КЗпП.

Також роботодавці можуть розглянути можливість запровадити дистанційну роботу, простій або надати працівникам відпустки, у т. ч. відпустки без збереження зарплати.

Текст Листа розміщений в розділі «Нове в законодавстві»