Новини 08.01.20
 

МФУ

Постанова від 27.11.2019р., № 1084

«Про запровадження обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи - підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі»

minfin4BigДаним Порядком визначається механізм організації обліку трудової діяльності працівника, ФОП, фізособи, яка забезпечує себе роботою самостійно, які надали згоду на обробку даних, передбачених Порядком, в електронній формі.

Облік трудової діяльності ведеться з метою забезпечення накопичення, зберігання та використання інформації про набуті працівником стаж роботи, освіту, кваліфікацію для підтвердження наявного трудового стажу під час укладання трудового договору, призначення пенсій та для інших цілей, передбачених законодавством.

Відомості про трудову діяльність працівника зберігаються в складі персональної облікової картки застрахованої особи у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування протягом строку, передбаченого ч. 3 ст. 20 Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Відомості про трудову діяльність працівника, зазначені у п. 5 Порядку, подаються Пенсійному фонду через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду у вигляді копій передбачених законодавством документів, виготовлених шляхом сканування з обов'язковим накладенням страхувальником або працівником кваліфікованого електронного підпису. Зазначені відомості можуть бути подані також в оцифрованому вигляді. Вимоги до формату подання інформації встановлюються Пенсійним фондом.

Відомості, що дають змогу ідентифікувати особу, подаються шляхом заповнення відповідних полів анкети працівника, при цьому подання відомостей, зазначених в абз. 2 - 7 пп. 1 п. 5 Порядку, є обов'язковим.

Невід'ємною складовою відомостей, поданих страхувальником, є сканована копія згоди працівника щодо надання дозволу на обробку його персональних даних, передбачених Порядком.

У разі подання відомостей про трудову діяльність працівника особисто надання згоди на обробку персональних даних здійснюється шляхом проставлення відмітки про надання такого дозволу в електронному кабінеті застрахованої особи на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду.

Пенсійний фонд має у місячний строк визначити порядок подання відомостей про трудову діяльність працівника, ФОП, фізособи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі, надання послуг у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні з використанням електронної системи BankID, забезпечити створення програмних засобів для надання на безоплатній основі особам, які виявили бажання подати відомості, передбачені Порядком.

Набирала чинності з 26.12.19р.

Текст Постанови розміщений в розділі «Нове в законодавстві»