Новини 02.10.19

Мінекономрозвитку запропонували скасувати ряд регуляторних актів у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

min2BigЗ метою зменшення регуляторного тиску на бізнес розроблено проект, який скасовує підзаконні нормативно-правові акти, дублюючі норми законів, яким пояснюється, що наявність незаконних і неактуальних актів в нормативному полі вводить в оману бізнес відносно наявності додаткових вимог до його роботи, а також створює небезпеку застосування таких норм регуляторними органами.

Вважають, що ці документи дублюють норми законів і встановлюють неактуальні додаткові вимоги. Зокрема, Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями передбачають, що технологічні і калькуляційні картки на коктейлі треба погоджувати з санітарно-епідеміологічною службою, а жодним законом цей обов'язок не закріплений.

Крім того, досі в Правилах передбачена необхідність зазначення реєстраційного номера сертифікату відповідності в документах про надходження алкогольних напоїв, хоча вона була скасована ще в 2015 році.

За порушення Правил торгівлі встановлено штраф від одного до десяти НМДГ (17-170 грн). За повторне правопорушення може бути накладений штраф від п'яти до двадцяти семи НМДГ (85-459 грн).