Новини 08.08.19

Міністерство фінансів України

Наказ від 09.07.2019г., № 292

«Про внесення змін до Порядку подання повідомлень про відкриття / закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів»

minfin4Big

У зв'язку з введенням в Україні формування номера банківського рахунку, відповідно до міжнародних стандартів, Мінфін цим наказом виклав в новій редакції Порядок подання повідомлень про відкриття / закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів.

Починаючи з 5 серпня 2019 р. банки повинні повідомляти контролюючі органи про відкриття нових рахунків платників податків із зазначенням реквізиту «номер рахунку», сформованого відповідно до стандарту IBAN і додатком 2 до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України.

Також, Наказом передбачено, що протягом перехідного періоду (з 05.08.2019г. По 31.10.2019г.) - банки повинні повідомляти контролюючі органи про змінені рахунки платників податків за стандартом IBAN із зазначенням інформації про номер банківського рахунку, який був змінений, дати його відкриття і дати зміни рахунку.

При цьому, протягом перехідного періоду, щоб уникнути перевантаження роботи інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС, за якими здійснюється прийом, реєстрація та обробка електронних документів, банкам і їхнім відокремленим підрозділам рекомендується направляти не більше 10000 електронних документів в день (по кожному коду банку, філії окремо).

Один електронний документ може містити не більше ніж 2000 повідомлень про відкриття / закриття рахунків платників податків у фінансовій організації.

Крім того, протягом перехідного періоду, банки повинні подати до контролюючих органів повідомлення про надання інформації про кваліфіковані електронні підписи відповідальних за підписання повідомлень про відкриття / закриття рахунків осіб з типом підписи «відповідальна особа за підпис повідомлень про відкриття / закриття рахунків».

Вступив в силу 05.08.2018г.

Текст Наказу розміщений в розділі «Нове в законодавстві»