Консультація 16.02.21

Ліцензія на право зберігання пального

300620

Правові засади обороту палива регламентовані нормами Закону України №481/95-ВР від 19.12.95р. «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та палива» (далі Закон №481).

Відповідно до ст.15 Закону №481 суб’єкти господарювання отримують ліцензію на зберігання пального на кожне місце зберігання пального. Суб’єкт господарювання може зберігати пальне без отримання ліцензію в місцях виробництва пального або в місцях оптової чи роздрібної торгівля пальним, за умови отримання відповідних ліцензій.

Ліцензія на зберігання пального не отримується у разі якщо пальне використовується:

-підприємствами, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

-підприємствами системи державного резерву;

-суб’єктами господарювання, які використовують пальне виключно для власних виробничих потреб на нафто та газовидобувних майданчиках, бурових платформах.

Також частиною двадцять першою ст. 15 Закону N 481 визначено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють, зокрема, зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на зберігання пального не отримують.

Таким чином, якщо отримане пальне одразу заливається у баки транспортних засобів, а решта пального зберігається у споживчий тарі до 5 літрів, то отримувати ліцензію на зберігання пального не потрібно. Аналогічна позиція висловлена і фахівцями фіскальної служби у листі від 11.11.2020 р. N 4647/ІПК/99-00-09-03-03-06.

В будь-яких інших випадках необхідно отримувати ліцензію на зберігання пального.  

 

Г. В. Довбиш                                              ТОВ «Профі-Аудит»

»