Консультація 29.07.20

Про нормативну грошову оцінку земельної ділянки

300620

На наш погляд необхідно керуватися рішенням Херсонської міської ради від 27 квітня 2000 року № 186 "Про затвердження матеріалів грошової оцінки земель міста Херсона". Згідно вказаного рішення базова вартість 1 кв.м. земель міста Херсона складає 45,92грн. Крім базової оцінки вартості 1 кв.м. земель міста Херсона Вам необхідно знати коефіцієнти на які помножується базова вартість. Такі коефіцієнти зазначені у витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Рекомендуємо брати останній наявний Витяг, замість зазначеної в ньому базової вартості 1 кв.м. використати вартість - 45,92, також взяти за основу зазначені у Витягу коефіцієнти Км2, Км3, Кф та самостійно підрахувати коефіцієнт індексації. За нашими підрахунками для уточнення декларації за 2020 рік Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки (Кі) становить – 3,346. Якщо не має жодного з минулих витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, то ситуація ускладнюється. У цьому випадку можемо рекомендувати звернутися до суду та зобов’язати Головне управління держгеокадастру у Херсонській області надати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку на підставі рішення Херсонської міської ради від 27 квітня 2000 року № 186. Судова практика з цього питання є, наприклад: рішення Херсонського окружного адміністративного суду у справі № 821/1346/14.

Щодо періодів за які можливо подати уточнюючі розрахунки, то слід зазначити, що згідно вимог п. 50.1. ст. 50 Податкового кодексу України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені. Отже можно подати уточнюючі розрахунки за період не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації з плати за землю.

Також рекомендуємо додатково ознайомитись з Постановою Верховного Суду від  10.03.2020р. у справі  №160/1088/19, її короткий огляд та наші коментарі до неї, Ви можете побачити на нашому сайті в рубриці «Судова практика» за 06.05.2020р. (http://www.profiaudit.com.ua/index.php/uk/inshi/5751-sudebnaya-praktika-26-05-20).

 

Г.В. Загорулько                                                                                       ТОВ «Профі-Аудит»