Консультація 25.02.20

Терміни подання авансового звіту

090419

Порядок складання Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2015 р. № 841 (далі – Порядок № 841).

Крім того, відповідно до пп. 170.9.2 ПКУ Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається роботодавцеві до закінчення п'ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку:

завершує відрядження;

завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, що видала кошти під звіт.

Це, так би мовити, базовий строк звітування за витраченими підзвітними коштами.

Але для операцій із застосуванням корпоративних карток ПКУ встановлено спеціальні строки подання звітності:

— якщо працівник знімав готівку, він подає авансовий звіт до закінчення 3-го банківського дня після завершення відрядження ( п.п. «а» п.п. 170.9.3 ПКУ);

— якщо працівник розраховувався у відрядженні у безготівковій формі — не пізніше 10-го банківського дня після завершення відрядження ( п.п. «б» п.п. 170.9.3 ПКУ). За наявності поважних причин (розбіжностей у звітних документах) за рішенням керівника строк здавання звіту продовжують до 20 днів.

Тож, як бачимо, якщо працівник у відрядженні розраховується корпоративною карткою, то строк подання авансового звіту становить 10 банківських днів після завершення такого відрядження. За наявності поважних причин за рішенням керівника строк здавання звіту може бути продовжено до 20 днів.

Перелік поважних причин на законодавчому рівні не затверджено, тому Ви самостійно визначаєте такі поважні причини для продовження терміну звітування.

 

Ганна Загорулько                     ТОВ «Профі-Аудит»