Консультація 24.12.19

Щодо проведення операцій «службова видача» перед формуванням Z-звіту на РРО

090419

У відповідності до Порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій затверджених Наказом міністерства фінансів України від 14.06.2016 р. № 547 Z-звіт - денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті РРО.

Згідно п. 6 р. III Порядку застосування РРО внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.

Враховуючи вимоги п. 6 розділу III Порядку N 547, якщо на момент проведення «Z-звіту» готівкові кошти, що отримані за проведені розрахункові операції протягом робочого дня/зміни, знаходяться на місці проведення розрахунків, обов'язковості проведення операції «службова видача» немає. Якщо програмне забезпечення РРО при проведенні «Z-звіту» обнулює суму грошової скриньки («кінцевий залишок»), то необхідно виконати операцію «службове внесення» одразу після здійснення «Z-звіту».

Якщо версія програмного забезпечення РРО не обнулює «кінцевого залишку», тоді сума грошової скриньки автоматично зберігається у пам'яті РРО.

Враховуючи зазначене, якщо програмне забезпечення на РРО перед «Z-звітом» обнулює суму грошової скриньки, то операція «службова видача» не проводиться. Але одразу після проведення «Z-звіту» необхідно на суму залишку провести операцію «службове внесення».

Ганна Загорулько                                 ТОВ «Профі-Аудит»